O projekcie

„Asy Nauki” to projekt prowadzony przez Krajową Reprezentację Doktorantów, który jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę wprowadzania nowych, angażujących narzędzi w edukacji i popularyzacji nauki. Projekt zakłada stworzenie karcianej gry planszowej, która wprowadzi uczniów do fascynującego świata nauki i udowodni im, że bynajmniej nie jest to świat nudny. Atrakcyjny format gry, wdrażający elementy rywalizacji i taktycznego myślenia umożliwia uczniom poznanie sylwetek naukowców i zjawisk naukowych.

Gra należy do cenionego gatunku gier bitewnych i tak jak szachy wymaga od graczy podejmowania decyzji, których konsekwencje mogą przeważyć szale zwycięstwa na stronę jednego z dwóch graczy. Talia do gry zawiera karty, każda reprezentująca naukowca, zjawisko lub odkrycie naukowe w jednej z czterech dyscyplin nauki: fizyce, chemii, biologii i inżynierii. Każda karta będzie zawierała odnośnik do strony internetowej danej postaci, dzięki czemu uczniowie będą mogli pogłębić swoją wiedzę i poznać nieprzeciętne biografie najważniejszych naukowców w historii. Wyjątkowa, autorska mechanika gry zmusza graczy do ciągłego planowania, przewidywania ruchów przeciwnika i obliczania najlepszej kombinacji kart, by w końcu wybrać najlepszą w danej chwili strategię gry.

Gra będzie dystrybuowana za darmo do 90 szkół w całej Polsce. Zainteresowane jednostki mogą zgłaszać chęć otrzymania czterech egzemplarzy gry poprzez formularz na stronie internetowej projektu. Gry będą wysyłane według pierwszeństwa zgłoszeń do wyczerpania nakładu.

Projekt realizowany w ramach zadania publicznego „Program Wsparcia Edukacji – Innowacyjna Edukacja”

Skip to content